BENMEP KURSİYERLERİ KAHVALTIDA BULUŞTU

ENGELSİZ MOBİL EĞİTİM PROJESİ KURSİYERLERİ KAHVALTIDA BULUŞTU
– ENGELLİLER HAFTASI DOLAYISIYLA SOSYAL İŞLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN BENMEP KURSİYERLERİNE YÖNELİK KAHVALTI PROGRAMI DÜZENLENDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Bursa Engelsiz Mobil Eğitim Projesi’ne (BENMEP) katılan kursiyerler kahvaltı programında bir araya geldi.

Engelli vatandaşlara yönelik yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle Türkiye’ye örnek olan Bursa Büyükşehir Belediyesi, engellerin ortadan kaldırılması için çalışmalarını sürdürüyor. Engelliler Haftası dolayısıyla Sosyal İşler Şube Müdürlüğü tarafından BENMEP kursiyerlerine yönelik kahvaltı programı düzenlendi. Merinos Gölpark Tesisleri’ndeki programa, engelli bireyler ve aileleri ilgi gösterdi.

Programda konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, engelli vatandaşlara bilgisayarlı muhasebe ve grafik tasarım eğitimleri vermek amacıyla hazırlanan BENMEP kapsamında engellilerle buluştuklarını söyledi. Engelli vatandaşların yüzünün gülmesini önemsediklerini belirten Karlık, 2013’te eğitimlere başlanan projeyle her dönem 108 mezun verildiğini, ayrıca psikolojik ve rehabilitasyon desteği noktasında uzman kişilerin danışmanlık yaptığını ifade etti. Engellilerin eğitim konusunda yaşadıkları tüm sıkıntıları ortadan kaldırdıklarını dile getiren Karlık, “Hazırlanan servis araçlarıyla vatandaşlarımız evlerinden alınarak otobüslere ulaşımı sağlanıyor. 9 farklı ilçede 27 farklı noktada toplamda 1566 mezun verildi. Eğitimler artarak devam edecektir. Daha engelsiz bir Bursa için herkesin mutlu olduğu bir Bursa için çalışıyoruz” dedi.
Kursiyerlerden Enes Keleş ise BENMEP’in sunduğu hizmetlerin ve faaliyetlerin kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Şaban Kander ile beraberindekiler kursiyerler tarafından hazırlanan resim sergisini gezdi. Program, Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği sanatçılarının konseriyle devam etti.