Vizyon-Misyon

BUMEP – BURSA MOBİL EĞİTİM PROJESİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik kapsamında başlattığı önemli projelerden biri olarak BUMEP projesi hayata geçirilmiştir.

BUMEP NEDİR?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Mobil Eğitim Projesi BUMEP, ”Özel bilgisayar dersliği haline getirilmiş, dizaynları değiştirilmiş ferah ve kullanışlı otobüslerde, kendi branşında eğitimli tecrübeli tamamı bayanlardan oluşan bayan eğitmenleri ile mahalle mahalle giderek ücretsiz bilgisayar ve internet eğitimleri vermek için düşünülmüş ”Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Sosyal İşler Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren bir yetişkin eğitimi organizasyonu “dur.

AMAÇ

BUMEP, Bursa Büyükşehir Belediyesi görev alanı içerisinde ikamet etmekte olan ev hanımlarımızın sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasal yaşamdaki konumlarını güçlendirmek hak, fırsat ve imkanlardan eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, aile bireylerinin yetiştirilmesinde aileye destek olmak, günümüzün gelişen teknolojisine ayak uydurarak, ihtiyaç duyulan bilgiye daha kolay ulaşmalarını sağlamak, çocukların eğitimlerine katkıda bulunarak, onları internetteki zararlı içeriklerden koruyup, kollayabilmelerini amaçlayarak eğitim yolculuğuna başlamıştır.

EĞİTİM DETAYLARI

BUMEP, eğitimleri Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki mahallelerde, önceden belirlenmiş tarihlerde 6 hafta süre ile sabah 09:00 akşam 17:00 saatleri arasında günde 4, haftada 8 farklı grupta devam etmektedir.

BUMEP, farklı eğitim saatleri seçeneği ile bayanların sorumluklarından ve sosyal yaşantılarından ödün vermeden ayaklarına kadar gelen bu hizmet, Büyükşehir Belediyemizin sosyal belediyecilik anlayışının bir ürünü olarak ücretsiz sunulmaktadır.

Bursa Mobil Eğitim Projesi kapsamında mahalle mahalle gezerek, donanımlı otobüslerde bayan eğitmenler tarafından verilecek olan eğitimlere 16 yaşını doldurmuş olan bütün bayanlar, üst yaş sınırı olmaksızın kayıt olabilmektedir.

Eğitim sonunda; derslere devam eden bütün kursiyerler Katılım Belgelerini düzenlenen organizasyonla almakta, başarılı kursiyerler değerli hediyelerle ödüllendirilmektedir.